3D Systems Figure 4 Production

3D Systems Figure 4 Production

 

3D Systems Figure 4, ABD merkezli bir üretici olan 3D Systems tarafından üretilen profesyonel bir SLA 3D yazıcıdır . Şekil 4 ile 3D Systems, "geleneksel enjeksiyon kalıplamanın doğruluğunu, güvenilirliğini, tekrarlanabilirliğini ve çalışma süresini eşleştirmeyi" amaçlamaktadır.

3D Systems' Figure 4, kullanıcıların profesyonel ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyacak şekilde istedikleri zaman yapılandırabilecekleri modüler bir eklemeli üretim sistemidir . Gerçekten de, bu 3D yazıcı dört farklı formda mevcuttur: üretim ünitesi, modüler ünite, bağımsız ünite ve diş ünitesi.

Bu 3D yazıcı, 3D parçaları toplu olarak üretmek için robotik kolların desteklediği gelişmiş bir Stereolitografi 3D baskı teknolojisi kullanır. Bu robotik kollar, parçaları bir istasyondan diğerine taşıyarak neredeyse eksiksiz bir üretim sistemi sağlıyor.

 

3B Systems Figure4 ana özellikleri

Ölçeklenebilir

Platform, müşterilerin yapılandırmaları uyarlamasına ve belirli uygulamaları ele almak için malzemeleri seçmesine olanak tanır. Profesyoneller, tüketim malları, otomotiv, havacılık ve medikal gibi sektörlerde hızla prototipler ve son kullanım parçaları üretebilirler .

Bu modüler yazıcı platformu, işletmelerin her yıl binlerce (veya daha fazla) ürünü uygun maliyetle üretmesini sağlar.

Modüler ve otomatik

Konfigürasyonlar , tek baskı motorlu makinelerden 16 veya daha fazla baskı motoruna, otomatik malzeme teslimine ve entegre son işlemeye sahip tam otomatik, yüksek hacimli üretim sistemlerine kadar uzanır.

3B Systems Figure 4 Birim
Üretim birimi : yüksek hacimli üretim için tamamen otomatikleştirilmiş ve özelleştirilebilir sistem, entegre son işlem.
Modüler birim : kullanıcıların ihtiyaçlarına göre büyüyecek yükseltilebilir sistem.
Bağımsız birim : küçük işletmeler için uygun endüstriyel sınıf, tek motorlu 3D baskı sistemi.
Diş ünitesi : diş üretimi için tasarlanmış bağımsız 3D yazıcı.
Dijital diş hekimliği için Figure 4


Figure 4'ün teknolojisi ve 3D Systems'in NextDent biyouyumlu malzemeleri, dijital diş hekimliği için yeni nesil bir aditif üretim platformu olarak bir araya geliyor. Bu kombinasyon , yıkıcı toplam operasyon maliyeti ile daha iyi, daha hızlı ve daha öngörülebilir hasta tedavileri sunar .

NextDent biyouyumlu malzemeler

Figure 4 platformu, 3D Systems'in NextDent'in klinik olarak etkili 12 materyalden oluşan portföyünü satın almasından yararlanır. Bu malzemeler , bir dizi endikasyon için 70'ten fazla ülkede düzenleyici onaylara sahiptir . Bu nedenle kuron ve köprülerden cerrahi kılavuzlara, ortodontik atellere ve takma dişlere kadar kullanım için uygundurlar.

Aşağıda, 12 NextDent 3D baskı malzemesinin tam listesi bulunmaktadır:

*Temel
*SG
*C&B, C&B MFH
*Orto Şeffaf, Orto IBT, Orto Sert
*Model, Model Orto
*Tepsi
*Diş Eti İltihabı Maskesi
*Oyuncular

 

Ürün Teknik Detayları ve Broşür İçin Tıklayın.

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9619419198269
Marka3D SYSTEMS
Stok DurumuVar
9619419198269
Giray Teknoloji Elektronik Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır, 2023.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.