3D Systems SLS 380 Endüstriyel 3D Yazıcı

3D Systems SLS 380 Endüstriyel 3D Yazıcı

 

Üretim Düzeyinde SLS İş Akışı Çözümü


SLS 380, benzeri görülmemiş düzeyde iş hacmi, tutarlılık, performans ve verime sahip yüksek verimli bir SLS eklemeli üretim çözümüdür. Katmanlı üretimi fabrika tabanı ekosistemine entegre etmede bir sonraki adımı atmak isteyenler için optimize edilmiş olan 3D Systems'in SLS 380'i ve tamamlayıcı yazılımı, malzeme taşıma ve işleme sonrası çözümleri, uygun maliyetli toplu üretim parçaları talebini karşılar.


Tekrarlanabilir Parçalar, Yüksek Verim


SLS 380, birden çok parça, yapı, makine ve tesiste yüksek düzeyde tekrarlanabilirlik sağlayan kapalı döngü işlem kontrollerine sahiptir. Sistem, yeni bir su soğutmalı lazere ek olarak, yapım odası içindeki termal homojenliği gerçek zamanlı olarak yönetmek, izlemek ve kontrol etmek için özel olarak geliştirilmiş bir 3D Sistemler algoritması kullanır.

 

Saniyede 100.000 Termal Veri Örneği


Algoritma, ayrı ayrı kalibre edilmiş sekiz ısıtıcıyı ve yapı odasından saniyede 100.000'den fazla termal veri örneğini yakalayan entegre bir yüksek çözünürlüklü IR kamerayı yönetir. Bu veriler, IR sensörüyle birlikte, oluşturma süreci boyunca her parça oluşturma katmanı için sıcaklık sabitliğini korur. Yapım sürecinde daha tutarlı bir termal tekdüzelik ile üreticiler artık daha iyi mekanik performans, daha yüksek tekrarlanabilirlik ve daha yüksek verim ile boyutsal olarak daha kararlı parçalar sunabilir - bunların hepsini daha az insan müdahalesi ve daha düşük genel işletme maliyetleri ile gerçekleştirebilir.


Malzeme İşlemeyi Otomatikleştirin


SLS çözümü kapasitesinin önemli bir parçası, optimum taze ve geri dönüştürülmüş toz oranı için talep üzerine malzemeyi kontrol eden, harmanlayan ve teslim eden malzeme kalite merkezidir (veya MQC). SLS yazıcılar için iki MQC seçeneği vardır: MQC Single ve MQC Flex. MQC Single, bir SLS yazıcıya bağlanacak şekilde tasarlanmıştır, oysa MQC Flex, aynı anda dört yazıcıya kadar malzeme ileterek israfı en aza indirecek ve operatör müdahalesini ortadan kaldıracak şekilde optimize edilmiştir. MQC Flex, taze ve geri dönüştürülmüş tozu, belirlediğiniz karışım oranına göre otomatik olarak karıştırır ve kullanılmayan toz baskı sonrası için uygun ve anında depolama sağlayan geri dönüştürülmüş bir toz kutusu içerir. MQC'nin her iki versiyonunda da tam otomatik malzeme besleme ve son işlem için entegre bir koparma istasyonu bulunur.

 

AMT PostPro ile Endüstriyel Ölçekte Son İşleme


3D Systems, son kullanım parçalarını elde daha hızlı ve diğer teknolojilerin gizli sarf malzemeleri veya işletme maliyetleri olmadan teslim etmek için tozdan arındırmadan buharla bilemeye kadar tam otomatik bir son işleme iş akışı sağlamak için AMT ile ortaklık kurdu.


Uçtan Uca Dosyadan Yazdırmaya Yazılımı


SLS 380, dosya hazırlama, düzenleme, yazdırma ve yönetim için gelişmiş, tek arabirimli bir yazılım olan 3D Sprint'i kullanır. Ek üçüncü taraf yazılımlara ihtiyaç duymadan, tasarımdan yüksek kaliteli, CAD'e uygun basılı parçalara hızlı ve verimli bir şekilde geçin. 3D Sprint, yazıcı kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve toplu çalıştırma işleri için hacim kullanımı oluşturmak amacıyla en son zaman kazandıran iş akışları, kullanıcı arabirimi ve kullanıcı deneyimi ile üretim ortamları için optimize edilmiştir.

 

Uygulama Alanları

Darbe ve sıcaklığa dayanıklı parçalar
Kapaklar, mahfazalar
Jigler ve demirbaşlar
Azaltılmış ağırlık üretim parçaları
Düğmeler, kulplar ve diğer pano/iç parçalar
Çıt çıtlı ve canlı menteşeli parçalar
makine bileşenleri
Karmaşık kanal çalışması

 

Avantajları

Güçlü son kullanım parçalarını ve işlevsel prototipleri daha hızlı üretin
Herhangi bir tasarımı destek veya son işlem kullanmadan kolayca yazdırın
Uzman uygulama desteği ile entegre çözüm
Malzeme taşımanın tam otomasyonu, değerli kaynakları serbest bırakır
Otomatikleştirilmiş üretim araçlarıyla iş akışınızı kolaylaştırın
Yüksek verim ve malzeme verimliliği ile daha düşük sahip olma maliyeti
Herhangi bir SLS sisteminin en pürüzsüz yüzey kalitesi, en yüksek çözünürlüğü ve kenar tanımı

 

Teknik Özellikler

Seçici lazer sinterleme (SLS) teknolojisi
Maks yapı zarfı kapasitesi (G x D x Y): 15 x 13 x 18 inç (381 x 330 x 460 mm)
Tutarlı mekanik özellikler
2,7 l/sa sınıfı için yüksek üretim hızı
3D Sprint® entegre aditif üretim yazılımı, tam otomatik toz işleme ve isteğe bağlı 3D Connect özelliği dahil olmak üzere kolaylaştırılmış üretim kontrolü
Otomatik 3D parça yerleştirme
Maksimum yapı hacmi ve yoğunluğu

 

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9619419198285
Marka3D SYSTEMS
Stok DurumuVar
9619419198285
Giray Teknoloji Elektronik Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır, 2023.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.