BASF Ultrafuse TPC 45D Filament - Natural 2.85mm

Görsel 1
3D3 Puan : 11.564
Fiyat:
1.156,40 TL + KDV
KDV Dahil:
1.387,68 TL
185,96 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
2

TPC 45D Filament Nedir?

TPC 45D Filament daha az karbon salınımına sahip bio bazlı termoplastik Polyester Elastomerdir. Elastik yapıya sahip kauçuk benzeri bir malzemedir. Shore D grubunda bir elastomer olduğu için TPU'lar gibi tam esnek değil esneyebilen plastik olarak değerlendirilmelidir.

TPC 45D Filament Arnitel® Eco malzemeden üretilmiştir. Malzeme yenilenebilir bir kaynak olan kolza yağından sentezlenmiştir. Parça kendi formunda rijit bir plastik görünümünde olup esneyebilir. Bu malzeme benzer kopolyesterlere göre %50 daha az karbon salınımına sahiptir ve çevreye duyarlıdır.

 

BASF Ultrafuse TPC 45D Filamentin Genel Özellikleri Nelerdir?

BASF markasıyla yüksek güvenilirlik

Esnek baskılar

ShoreD seviyesinde plastik için esneklik

Yüksek yüzey kalitesi

 

TPC 45D Filament ile Neler Üretilebilir?

TPC 45D Filament ile sert-esnek parça ihtiyaçlarınızı 3D Yazıcılarınızdan üretebilirsiniz. Kırılmadan esneyen parçalar elde etmek için çok ideal bir filamenttir. Özellikle tırnaklı parçaları FDM yöntemiyle üretmek için en doğru malzemedir. Malzeme normal formunda plastik davranışı sergiler ve istenildiğinde esneyebilir.

 

TPC 45D Malzemenin Genel Kullanım Alanları Nelerdir?

Hava kanalları ve hava yastıkları

Konveyör bantları

Contalar, yatak yayları ve tamponlar

Kablo ve hortumlar

 

BASF TPC 45D Filament ile baskı almak kolay mıdır?

TPC 45D Filament ile z yönünde mükemmel yapışma elde edebileceğiniz baskılar alabilirsiniz. 3D Baskı yapılan parçalarda kopma ya da ayrılma yaşanmaz.

Malzemenin kuru olması doğru baskı alabilmek için önemlidir. Üretim öncesi TPC 45D Filamenti 60Clik fırında 4-6 saat kurutmanızı öneririz.

Kırılmadan esneyen tırnaklar ve dayanıklı esnek parçalar üretmek için TPC 45D malzeme ile oldukça başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

 

TPC 45D Filament Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Çap: 1.75mm / 2.85mm

Nozül Sıcaklığı: 220-240C

Baskı Tablası Sıcaklığı: 20 - 60C

Nozül Çapı: >0,4 mm

Baskı Hızı: 20-50 mm/s

Malzeme akışını %125-150 değerlerine yükseltin.

Saklama Süresi: min 1 yıl

Saklama Şartları: 15-25C sıcaklık, temiz ve kuru ortam

 

En doğru baskıları elde etmek için malzeme her zaman kuru olmalıdır. Uzun süre açık kalmış filamentlerinizi baskı öncesi 60Clik fırında 4 ile 16 saat arası kurutmanızı öneririz.

 

BASF Ultrafuse TPU 85A Malzemeyi Hangi Yazıcılarda Kullanabilirsiniz?

Ultimaker, Makerbot, Zortrax, 3DGence, BCN3D, Raise3D, Zaxe, Creality Ender, Mega Maker, Loop3D, 3ntr, Prusa, Artıboyut, Cubicon, Imtamsys, Sindoh, Biggrep, BenMaker, Rigid3D, Dremel, Anycubic, Roboze, Omnii3D ve dahası.

BASF TPC 45D filamentlerle en doğru baskıları alabilmek için Cura profilini indirin.

 

Neden BASF?

BASF, araştırma ve geliştirme alanında 10.000'den fazla çalışanı ve 2 milyar Euro'nun üzerinde Ar-Ge harcamasıyla kimya endüstrisinin inovasyon lideridir. Sürdürülebilirlik BASF için temel hedeflerden biri olup, ürün, çözüm ve yeni teknolojilerle iş, çevre ve toplum için değer yaratmayı önemsemektedir.

BASF, Forward AM markasıyla 3D Yazıcı teknolojileri için filament, reçine ve toz malzemeler olmak üzere dünyanın en geniş 3D malzeme portföyünü sunmaktadır.3D Yazıcı kullanıcılarının gerçek ihtiyaç ya da son kullanım ürünleri elde etmesi üzerine ürünler geliştirmektedir.

Diğer Özellikler
Stok KoduTPC45DNatural153
MarkaBASF
Stok DurumuVar
Giray Teknoloji Elektronik Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır, 2023.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.