BASF x Magigoo Ultrafuse PPG F30 Filament Paketi 1.75 mm

Görsel 1
3D3 Puan : 26.969
Fiyat:
2.696,86 TL + KDV
KDV Dahil:
3.182,29 TL
316,16 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

BASF x Magigoo Ultrafuse PPGF 30 Filament Paketi


Paket İçeriği
 
  • 1 Adet Basf Ultrafuse PPGF30 Filament
  • 1 Adet Magigoo Pro PPGF 3D Baskı Yapıştırıcı

Magigoo Pro Metal 3D Baskı Yapışıtırıcı Nedir?


3D baskınızın kaliteli olması için en önemli parametrelerden biri de ilk baskı katmanın baskı tablasına düzgün yapışmasıdır. İlk katmanı düzgün yapışmamış bir baskı sağlıklı bir şekilde tamamlanmayabilir. Bu durum da zaman ve malzeme kaybına sebep olabilir.

Magigoo işte bu sorunla başa çıkmak ve daha kaliteli 3D baskılar elde etmek üzere 3D yazıcı kullanıcıları için tasarlanmış 3D baskı yapıştırıcısıdır.

PLA, ABS, HIPS gibi günlük kullanımda sıklıkla tercih edilen filamentlerin yanında, ileri seviye BASF 316 L Metal filament, Flex, PA, PP, PPGF filament türleri için de özelleştirilmiş Magigoolar vardır.
 

Magigoo Pro PPGF - Cam Takviyeli Polipropilen için 3D Baskı Yapıştırıcısı

 

Magigoo Pro PPGF, yalnızca Cam Dolgulu Polipropilen tipi filamentlerle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Profesyonel kullanım için bu yapışkan, baskı yatağı sıcakken baskıların sıkı bir şekilde yapışmasını ve soğuduktan sonra parçanın çıkarılmasının kolay olmasını sağlar. Bu benzersiz ve yenilikçi mekanizma, baskıları yataktan kaldırmak için hiçbir alete gerek olmadığı anlamına gelir. Yatak soğuduğunda sadece fırlarlar.

Neden Magigoo Pro PPGF?

Magigoo® Pro - Cam dolgulu Polipropilen, baskı yatağı ile baskı malzemeleri arasında hem mikro hem de moleküler düzeyde daha iyi etkileşimlere izin vererek termal olarak aktifleştirilmiş bir yüzler arası katman görevi görür. Genellikle filament tedarikçisi tarafından önerilen baskı sıcaklıklarına göre baskı yapılması önerilir. Baskı koşulları bir yazıcı ve diğeri arasında değişir.

En iyi sıcaklığı bulmak için önerilen ayarların alt ucundan başlanabilir ve yatak sıcaklığı 5 ° C'lik artışlarla artırılabilir. Bu, standartlaştırılmış kalibrasyon baskıları ile yapılmalıdır ..

Termal olarak etkinleştirilen Magigoo® Pro - Cam dolgulu Polipropilenin ek bir yararı, soğuduktan sonra baskıyı serbest bırakmasıdır. Yine, farklı yazıcılar, baskı yüzeyleri veya filamentler biraz farklı salınan koşullara sahip olacaktır, ancak genel bir kural olarak 30-40 ° C'lik bir sıcaklık düşüşü, baskılarınızı herhangi bir çaba harcamadan çıkarmak için yeterli olacaktır.

En iyi ve en güvenilir performans ince bir tabaka halinde uygulandığında elde edilir. Bu, baskılar arasında temizlik ve yeniden uygulamanın özellikle daha uzun baskılarda veya materyallerle yazdırılması zor baskılarda tavsiye edildiği anlamına gelir.

Magigoo PPGF Cam Takviyeli Polipropilen İçin 3D Baskı Yapıştırıcısı Techical Data Sheet ve Kullanım Kılavuzu İçin Tıklayın.


BASF Ultrafuse PPGF Filament

 

NEDEN BASF Filamentleri?
 

BASF, malzeme alanında sahip olduğu çok kapsamlı bilgi birikimini Eklemeli İmalat Teknolojileri alanına taşıyarak sektöre önderlik etmektedir. Bu kapsamda geliştirmiş olduğu nitelikli filamentler FFF sistemlerinin çıktılarını üst seviyeye taşımaktadır.
 
BASF PP GF30 Filamentleri

BASF Forward AM, özellikle otomotiv endüstrisinde çok yaygın olarak kullanılan %30 Cam-elyaf katkılı PoliPropilen malzemeyi artık 3D Yazıcılarda kullanıma hazır hale getirmiştir. Normalde yüksek katkılı malzemelerin basılabilmesi oldukça zordur fakat BASF engin kimya bilgisiyle bu malzemeyi hemen hemen her yazıcıda kullanılacak bir formda geliştirmiştir.
Yüksek cam-elyaf katkısıyla PP GF30 Filamentleri özellikle üstün gereksinimler isteyen çok fazla uygulama alanında iyi performans gösterebilir.
BASF PP GF30 Filamentleri yüksek dayanımının yanısıra UV direnci özelliği de taşımaktadır. Bu yönüyle son kullanım parçalarınızı rahatlıkla PP GF30 Filamentleriyle üretebilirsiniz.
 

BASF PP GF30 Teknik Özellikler
 

BASF PP GF30 (%30 Cam-elyaf katkılı Propilen) Filamenti mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. Yüksek sıcaklık dayanımı ve yüksek kimyasal dayanım buradaki en önemli özelliklerdir. Endüstride çok yaygın kullanılan PoliPropilen malzeme cam-elyaf katkısıyla birleşince savunma, otomotiv gibi endüstrilerdeki uygulamalar için PP GF30 Filamentleri çok iyi çözümler üretmektedir.
Temel malzeme özellikleri;
1.Mükemmel kimyasal direnç
2.Düşük yoğunluk
3.Düşük nem alımı
4.Yüksek sıcaklık dayanımı
5.Doğrudan dış ortamda kullanım için UV dayanımı


BASF Forward AM PP GF30 malzemesinin teknik özelliklerini (TDS) ve 3D Yazıcınızda kullanabileceğiniz parametre değerlerini incelemek için tıklayınız.


BASF PP GF30 filament kullanım alanları:


1.Otomotiv ve ulaşım araçlarında
2.Dayanıklı boru üretimlerinde
3.Fikstür ve aparat uygulamalarında
4.Çeşitli solventlerle çalışan parçalarda

Tüm ürünlerimiz kalite takibi amacıyla %100 olarak kaynağına kadar takip edilmektedir.


Magigoo'nun Nasıl Kullanıldığını Görmek İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz:


Diğer Özellikler
Stok Kodubasfxmagigooppgf-103
MarkaBASF
Stok DurumuVar
Giray Teknoloji Elektronik Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır, 2020.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.