Flashforge Filament Kurutma İstasyonu

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
3D3 Puan : 555.875
Fiyat:
1.690,00 USD + KDV
KDV Dahil:
66.704,98 TL
8.939,21 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Sınırlı Sayıda

Flashforge Filament Kurutma İstasyonu

 

Flashforge filament kurutma istasyonu, nemli filamentlerin korkunç sonuçlarından (yüzey kalitesi kusurları ve malzeme özelliklerinde bozulma, sonuçta son uygulamanın gerekliliklerinin karşılanamamasına yol açan) kaçınmak için tüm bu malzemelerin kurutulmasına yardımcı olabilir . Filament kurutma istasyonunun kullanılmasının yarattığı fark aşağıdaki örneklerle açıklanabilir. Kurutulmuş PAHT ile 3D olarak basılan bir parçanın darbe direnci %100, çekme mukavemeti ise %26 artarken, kurutulmuş PA12 CF ile basılan bir parça, nemli PA12 ile basılan bir parçaya göre %25 daha fazla darbe direnci ve %50 daha fazla çekme mukavemeti gösterir.

 

Flashforge filament kurutma istasyonunun kullanılması , baskı kalitesinin tam kontrolünü sağlar ve 3D baskı iş akışında belirgin bir iyileşmeye yol açar. Kurutma istasyonunun kapasitesi 6 adet 1 kg'lık filament veya 2 adet 2,5 kg'lık makara kapasitesine sahiptir. Maksimum kurutma sıcaklığı 120 ºC , depolama nem kontrol aralığı %10-20 ve maksimum nem seviyesi %5'tir.

 

Filament kurutma istasyonu , 1 kg'lık tekrar kullanılabilir kurutucu yardımıyla filamenti kurutur. Kurutucu nemi emip doygunluğa ulaştığında sistem otomatik olarak rejenerasyon moduna başlayacak ve kurutucunun içindeki nem sıcak hava sirkülasyonu yoluyla dışarı atılacaktır. Bu şekilde kurutucu 1 yıl boyunca yeniden kullanılabilir, bu da Flashforge filament kurutma istasyonunu son derece ekonomik ve çevre dostu bir filament kurutma çözümü haline getirir.

 

Kurutma istasyonunun kullanımı çok kolaydır. Makaraları cihazın çekmecesine yerleştirdikten sonra kullanıcının yalnızca 4,3 inçlik dokunmatik ekranda görüntülenen komutlara göre kurutulacak filamenti seçmesi yeterli oluyor. Sistem otomatik olarak uygun kurutma sıcaklığı ve süresini eşleştirecektir. Kullanıcı arayüzü İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca ve Korece dillerinde mevcuttur.

 

Filament kurutma istasyonu çok işlevli bir üründür, çünkü aynı zamanda mobil bir filament depolama ünitesi olarak da hizmet verir (tekerleklerle donatılmıştır), böylece kullanıcının depolama alanından tasarruf sağlar ve 3D baskı iş akışını organize eder ve çalışma alanını kompakt hale getirir. Flashforge filament kurutma istasyonunun 3D baskı sürecine dahil edilmesi, filamentlerin zaman alıcı ve her zaman etkili olmayan ön kurutma ihtiyacını ortadan kaldırarak hazırlık süresini önemli ölçüde hızlandıracak ve baskı projelerinin başlangıç süresini azaltacaktır. Bunun yerine kullanıcı arkasına yaslanıp rahatlayabilir ve Flashforge filament kurutma istasyonunun her şeyi halletmesine izin verebilir.

 

Uygulanabilir Filamentler


Neme duyarlı malzemeler
PVA / PVOH / BVOH / PVB / PA6 / PA12 / PA66 / PC / ABS / ABS Pro / HIPS / ASA / PET / PETG / AHŞAP / Metal Dolgu

 

Neme duyarlı fiber takviyeli malzemeler
PA6-CF / PA12-CF / PA66-CF / PET-CF / PP-CF / ASA-CF / PETG-CF / PLA-CF / PPS-CF / PA6-GF / PLA-GF

 

Parametreler

Boyut: 840*675*600mm (tekerleklerle birlikte)

Maksimum Kurutma Sıcaklığı: 120°C

Depolama Nemi Kontrol Aralığı : <%20

Taşıma Ağırlığı: 120kg

Diğer Özellikler
Stok Kodu9619419198493
MarkaFLASH FORGE
Stok DurumuVar
9619419198493
Giray Teknoloji Elektronik Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır, 2023.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.