Raise3D MetalFuse Full System

Lütfen Teklif İsteyin
Sınırlı Sayıda

Raise3D MetalFuse Full System

Raise3D MetalFuse Forge 1 - 3D Yazıcı

 

Forge 1, üretim malzemesi ortakları BASF ve Forward AM ile işbirliği içinde geliştirilen Raise3D MetalFuse tam metal çözümünün (D200-E ayırma cihazı ve S200-C vakumlu sinter dahil) bir parçasıdır. Forge 1'de metal dolgulu filament basılır ve ortaya çıkan yeşil parçalar, kullanıma hazır hale gelmeden önce ayrıştırma ve sinterleme işlemlerinden geçerek kullanıma hazır hale gelir.

 

Öne Çıkan Özellikleri

 • Büyük Baskı Hacmi
 • Zaman Tasarrufu Sağlayan Teknoloji
 • Geliştirilmiş Baskı Yoğunluğu
 • Çevre Dostu Üretim Sistemi

 

Forge 1 3D yazıcı, size tasarım özgürlüğü sağlayan 300 x 300 x 300 mm'lik geniş bir baskı alanına sahiptir. Elektronik kaldırma ve hassas kinematik özellikli ikili ekstrüzyon sistemi, yüksek hız ve baskı doğruluğunu garanti eder. Bunun dışında cihaz, otomatik yatak seviye ayarı, filament bitim sensörü, aktif karbonlu HEPA filtresi ve daha fazlası gibi çalışma sürecini optimize eden çeşitli akıllı özelliklere sahiptir. Raise3D Forge1, baskı sürecinin basitliğine, verimliliğine ve güvenliğine ve çıktıların en yüksek kalitesine katkıda bulunan BASF'nin üst düzey metal filamentlerini basar. Tüm bu özellikler, Forge1'i olağanüstü mekanik özelliklere sahip son kullanım parçalarının küçük ölçekli üretimi için güvenilir bir araç haline getirir.

 

Raise3D Forge1, 0,25 ila 0,1 mm arasındaki katmanları yazdırarak, pürüzsüz dış yüzeylere sahip parçaların toplu olarak basılmasını sağlar. Yeni katalitik ayrıştırma yöntemi, işleme süresinde %60'a varan indirim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda üretilen parçaların yoğunluğunu dövme demir seviyesinin %97'sine kadar artırmaya da olanak tanır. Makine, doğru kalibrasyonu garanti eden otomatik seviyeleme sistemiyle tasarlanmış bir silikon ısı yatağına sahiptir. Forge1, tüm baskı ihtiyaçlarınız için 0,4 (varsayılan), 0,6 ve 0,8 mm nozullarla birlikte gelir.

 

Baskı hacmi, kullanılan ekstrüder sayısına bağlı olarak değişir. Tek ekstrüder baskı modu için 11,8 x 11,8 x 11,8 inç (300 x 300 x 300 mm) ve çift ekstrüder baskı modu için 10 x 11,8 x 11,8 inç (255 x 300 x 300 mm). Bunun gibi büyük hacim, küçük ölçekli üretimin gereksinimlerini kesinlikle karşılayacak olan, partiler halinde iyileştirilmiş mekanik özelliklere sahip karmaşık son kullanım parçalarının üretilmesine olanak tanır.

 

Ürün Teknik Detaylarına Ulaşmak İçin Tıklayınız

 

Raise3D MetalFuse D200-E Debinder

 

D200-E, Raise3D'nin MetalFuse ailesindeki debinder(ayırma) cihazıdır. Geniş formatlı metal 3D yazıcı Forge1 ve S200-C vakum sinterini de içeren yeni MetalFuse çözümünün bir parçası olarak hizmet vermektedir. Sistem, yüksek performansı, daha iyi tekrarlanabilirliği, sorunsuz son işlemeyi ve çevre güvenliğini hedefliyor.

 

Öne Çıkan Özellikleri

 

 • Yüksek Performans
 • Geliştirilmiş Baskı Yoğunluğu
 • Ayarlanabilir Hareketli Kasa Sistem
 • Çevre Dostu İşleme

 

D200-E, 7,87 x 7,87 x 7,87 inç (200 x 200 x 200 mm) çalışma iç hacmi ile yüksek üretkenlik ve üstün ayırma kalitesi sağlar. Makine 1,55 mm/h hıza ulaşabilir. Güvenlik kilitleri, öne monte E-stop ve aktif karbon adsorpsiyon tesisleri gibi çeşitli akıllı işlevlerle donatılmıştır. Ek olarak, cihaz mobilite ve kullanıcı dostu tasarıma sahiptir.

 

Daha iyi sonuçlar için Forge1 3D yazıcı ve S200-C ile birlikte Raise3D D200-E'nin MetalFuse sisteminin bir parçası olarak kullanılması önerilir. Böylece, polimer, artık bağlayıcı ile saf bir metal ile sonuçlanacak olan katalitik ayırma işlemi sırasında modelden çıkarılacaktır. Sinterleme işlemi, metalin erime noktasının altındaki sıcaklıklar nedeniyle bağlayıcıyı daha da uzaklaştıracaktır. Bu şekilde ürün, nihai sertlik ve dayanım özelliklerine ulaşır.

 

D200-E, oksalik asit bazlı katalitik ayırma işlemini kullanır. Güvenlidir, çevre dostudur, nitrik asit işleminden daha kolaydır ve çözücü ve termal ayrıştırmadan daha hızlıdır. Titanyum ve bakır için bile kullanılabilir. Bu yöntemle, ayrıştırma döngüsü çok daha kısa sürer (12-72 saat yerine 4-12 saat). Ayrıca, katman yüksekliği göz önüne alındığında herhangi bir sınırlama yoktur ve polimerin kalıntı oranı daha düşüktür. Katalizör uygulayarak, zaman maliyeti %60 oranında azaltılabilir ve yine de, çözücülerle ayrıştırılarak elde edilen ürünlere kıyasla %52 daha fazla olan, dövme demir seviyesinin %97'sine kadar yoğunluğa sahip parçalar elde edilebilir.

 

Ürün Teknik Detaylarına Ulaşmak İçin Tıklayın

 

Raise3D MetalFuse S200-C Sinter

 

S200-C, Raise3D'den bir vakumlu sinterleme cihazıdır. Geniş formatlı metal 3D yazıcı Forge1 ve D200-E ayırma cihazını da içeren yeni MetalFuse çözümünün bir parçası olarak hizmet vermektedir. Sistem, yüksek performansı, daha iyi tekrarlanabilirliği, sorunsuz son işlemeyi ve çevre güvenliğini hedefliyor.

 

Öne Çıkan Özellikleri

 • Daha Hızlı Sinterleme
 • Düşük Gaz Tüketimi
 • Ayarlanabilir Hareketli Kasa Sistemi
 • Çevre Dostu Çalışma

 

Raise3D S200-C, 7,87 x 7,87 x 7,87 inç (200 x 200 x 200 mm) boyutunda bir iç hacim ile donatılmıştır. Makine, ek sarf malzemesi gerektirmez ve düşük gaz tüketimine sahiptir, bu da onu küçük ölçekli üretim için uygun maliyetli bir çözüm haline getirir. Bunun dışında, S200-C'nin tek bir döngüsü 10-24 saate eşittir, bu da diğer sinterlere göre iki kat daha hızlıdır (17-31 saat). Cihaz, öne monte Acil Durdurma ve aşırı sıcaklık koruması gibi akıllı güvenlik işlevlerine sahiptir. Ek olarak, sinter oldukça hareketlidir ve kullanımı kolaydır.

 

Daha iyi sonuçlar için Forge1 3D yazıcı ve D200-E ile birlikte Raise3D S200-C'nin MetalFuse sisteminin bir parçası olarak kullanılması önerilir. Böylece, polimer, artık bağlayıcı ile saf bir metal ile sonuçlanacak olan katalitik ayırma işlemi sırasında modelden çıkarılacaktır. Sinterleme işlemi, metalin erime noktasının altındaki sıcaklıklar nedeniyle bağlayıcıyı daha da uzaklaştıracaktır. Bu şekilde ürün, nihai sertlik ve dayanım özelliklerine ulaşır.

 

Raise3D S200-C, rahat kontrol için 7'' dokunmatik ekrana sahip MetalFuse sistemindeki diğer cihazlar gibidir. Sezgisel arayüzü, kullanıcıların süreci kolayca yönetmesine olanak tanır. pürüzsüz sinterleme için optimize edilmiş şablonlar sunar.

 

Ürün Teknik Detaylarına Ulaşmak İçin Tıklayın

 

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9619419198273
MarkaRAISE 3D
Stok DurumuVar
9619419198273

Ürün Etiketleri

Giray Teknoloji Elektronik Yazılım Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tüm Hakları Saklıdır, 2023.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.